środa, 12 października 2011

BEZPIECZNA KOTŁOWNIA = BEZPIECZNY DOM

3 października 2011 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pt.: „Czad – cichy zabójca”. Z nadejściem jesieni rozpoczyna się w domach sezon grzewczy. Co roku w okresie grzewczym dochodzi do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilkudziesięciu ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny tragedii są nadal te same: zaniedbanie, niewiedza, ignorancja przepisów, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
PZU Życie S.A., Straż Pożarna wraz z firmą Domer, Klastrem Kotlarskim oraz Urzędem Miasta i Gminy Pleszew rozpoczęły w roku 2010 akcję „Bezpieczna Kotłownia = Bezpieczny Dom”. Kampania prowadzona jest na terenie całej Polski oraz wśród producentów instalacji grzewczych.  W trakcie akcji wskazywane są główne przyczyny tragedii, źródła zagrożenia oraz środki zaradcze. Trzeba pamiętać, że dzięki codziennej trosce o bezpieczeństwo, ciepło gości w domach na trwałe.  Uczniowie otrzymali broszury informacyjne, które mięli za zadanie przekazać swoim rodzicom.

Organizator warsztatów oraz koordynator programu Trzymaj Formę wraz z Dyrekcją ZSP nr 1 składa serdeczne podziękowania firmie DOMER za przekazanie broszur dla naszych uczniów i ich rodzin.

Koordynator programu Trzymaj Formę
Mgr Anna Maria Sierecka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza