poniedziałek, 23 stycznia 2012

UWAGA KONKURS DLA KLAS

Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
1. Klasy 1- 3 szkoły podstawowej
2. Klasy 4 - 6 szkoły podstawowej
3. Klasy 1 - 3 gimnazjum.

Klasa, która uzbiera największą ilość (przeliczamy na sztuki) zużytych baterii wygrywa konkurs. Konkurs rozpoczyna się 24 stycznia i kończy się 2 marca 2012. Wyniki zostaną ogłoszone 7 marca.
Klasa, która uzbiera największą liczbę baterii otrzyma atrakcyjne upominki.

Zbieramy zużyte i niepotrzebne baterie wszelkiego rodzaju, począwszy od malusieńkich w zegarkach na rękę, po baterie ze  sprzętów elektronicznych i baterie z telefonów komórkowych.
Bateria to zmagazynowana energia chemiczna zamieniana w energię elektryczną. Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione metale ciężkie są niebezpieczne dla środowiska gdy trafią bezpośrednio do kosza, bądź co gorsza na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych, dlatego też należy je oddzielać od zwykłych śmieci poprzez segregację "u źródła", czyli bezpośrednio w domu. Zbierajmy zużyte baterie do oddzielnych pojemników. Pamiętajmy o ukrytych bateriach. Wyrzucając do kosza zepsuty budzik, pilot, zabawkę sprawdź czy nie ma w nich baterii. Przekazuj zużyte baterie swojemu wychowawcy. W ten sposób zadbasz o środowisko w którym żyjesz. Zbierając baterie nic nie tracisz a możesz jedynie zyskać. Pomyśl o tym.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza